Samsung LC27F396FHNXZA, 68,6 cm (27"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, 4 ms, Noir
Fabricant:
SAMSUNG
Numéro de produit:
LC27F396FHNXZA
Voir la fiche produit sur le site du fabricant.
Ce produit n'est plus disponible
Samsung LC27F396FHNXZA. Taille de l'écran: 68,6 cm (27"), Résolution de l'écran: 1920 x 1080 pixels, Type HD: Full HD, Temps de réponse: 4 ms, Format d'image: 16:9, Angle de vision horizontal: 178°, Angle de vision vertical: 178°. Montage VESA. Couleur du produit: Noir
Ultimate Immersive Viewing Experience
Discover a truly immersive viewing experience with the Samsung curved monitor, with 1800R screen — and its 1800 mm radius of arc for greater curvature — creates a wider field of view, enhances depth perception, and minimizes peripheral distractions to draw you deeper in to your content. So whether it is an online movie, a favourite TV show, or a pulse-racing game, Samsung’s deeper screen curve will fully immerse you in all your multi-media content.
Deeper screen curve and Eye Saver Mode for greater viewing comfort
Super slim curved screen and stylish, contemporary design
Super slim curved panel: With an astonishingly slim 11.9 mm profile — as slender as a ballpoint pen — the solid curved panel is more than half as slim as previous curved-screen models