ASUS VA27DQSB, 68.6 cm (27"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 5 ms, Black
Manufacturier:
ASUS
Product Number:
VA27DQSB
See the product sheet on the manufacturer's website.
    This combination does not exist.
    Add to Cart
    Non disponible en ligne
    Seulement 2 available online
    ASUS VA27DQSB. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Display surface: Matt, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub, USB hub version: 2.0. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
    VA27DQSB Eye Care Monitor
    ASUS VA27DQSB is a 27 inch Full HD monitor that features a frameless IPS panel for wide angle viewing to deliver incredibly sharp imagery and stunning video playback. Up to 75Hz refresh rate with Adaptive-Sync technology to eliminate tracing and ensure crisp and clear video playback. Its highly ergonomic design with tilt, swivel, pivot and height adjustments along with TÜV Rheinland-certified Flicker-free and Low Blue Light provides a comfortable viewing experience.
    Lifelike views with 178° wide view angle
    Extensive Connectivity
    Versatile, ergonomic stand for custom comfort
    In-game Enhancements
    Adaptive-Sync technology to eliminate screen tearing and choppy frame rates to give you seamless visuals and smooth gameplay. This gives you the upper hand in first person shooters, racing, real-time strategy and sports titles. (Adaptive-Sync works at fresh rates ranging from 48Hz to 75Hz). The ASUS-exclusive, integrated GamePlus can help you get more out of your game. This function is co-developed with input from pro gamers, allowing them to practice and improve their gaming skills.